0
0

نحوه ثبت نرم افزار

1076 بازدید

روش گام به گام تکمیل فرمها جهت دریافت مجوز

جهت اقدام، ابتدا به سامانه ثبت و صدور شناسنامه نرم افزار (login.saramad.ir) وارد شده و فرم الکترونیکی “درخواست رمز عبور” را تکمیل نموده و ارسال کنید(این فرآیند فقط یک بار انجام می شود).

شایان ذکر است که هر متقاضی دارای نقش نماینده در سیستم ثبت نرم افزارها خواهد بود.

عبارت”درخواست رمز عبور ” را انتخاب نموده و فرم ظاهر شده را با توجه به متن راهنمای موجود تکمیل و تایید کنید. در تایپ اطلاعات خصوصا آدرس ایمیل دقت نمایید تا کلمه و رمز عبور به آدرس صحیح شما ارسال گردد زیرا ایمیلها به آدرس نامعتبر ارسال نمی شود.

مشخصات اولیه ارسالی نماینده جهت احراز هویت بررسی می شود و در صورت صحت اطلاعات، به آدرس پست الکترونیکی درج شده در فرم “درخواست رمز عبور”، کلمه و رمز عبور اختصاصی ارسال خواهد شد. پس از دریافت ایمیل، کلمه و رمز عبور را با مراجعه به آدرس login.softreg.ir وارد نموده تا به صفحه ی شخصی نماینده وارد شوید.

در این فضا ابتدا فرم “اطلاعات تکمیلی نماینده” را کامل کنید.

مطالب موجود در راهنمای ورود اطلاعات در “صفحه اصلی” را مطالعه نمایید. این صفحه حاوی تعاریف نقشهای اشخاص می باشد. در ادامه مراحل زیر را انجام دهید:

در مرحله اول با انتخاب منوی “لیست نرم افزارها “اطلاعات نرم افزارهای مود نظر خود را درج کنید (بر روی دکمه آبی رنگ “راهنمایی” در هر صفحه کلیک نمایید تا صفحه راهنما جهت ورود اطلاعات باز شود).

در مرحله ی دوم با انتخاب منوی “لیست درخواستها“، مجوزهای درخواستی برای نرم افزارهای خود را ایجاد نموده و به دبیرخانه/ناشر ارسال نمایید (برروی دکمه آبی رنگ”راهنمایی” صفحه کلیک نمایید تا اطلاعات مربوط به تکمیل فرم و شماره حساب واریز مبلغ ثبت و … را ببینید).

شایان ذکر است که درخواستهای ایجاد شده توسط نماینده در صورتی که گواهی ثبت باشد مستقیما به دبیرخانه و اگر درخواست پروانه انتشار یا مجوز تکثیر باشد به یک ناشر دیجیتال ارسال می شود.

نکته:متقاضیان ثبت نرم افزارها توجه کنند که به آثار تولید داخل دو مجوز “گواهی ثبت”و”پروانه انتشار ” تعلق میگیرد:

الف) جهت دریافت گواهی ثبت ارائه برگه تاییدیه فنی ضروری است. شایسته است همزمان با اجرای فرآیندهای این مرکز به وب سایت “شورای عالی انفورماتیک” مراجعه نموده و درخواست دریافت”تاییدیه فنی” برای نرم افزار خود بدهند.جهت اقدام به اینجا مراجعه کنند.

ب)جهت دریافت “پروانه انتشار ” و یا “مجوز تکثیر” هم باید درخواست خود را از طریق “ناشران دیجیتال” به این مرکز ارسال کنند. جهت آگاهی از فهرست اسامی و  مشخصات ناشرین دیجیتال  مورد تایید این مرکز به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایند، شایسته است پیش از ارسال درخواست به ناشرین، هماهنگیهای لازم را با ایشان به عمل آورند(شماره تماس و آدرس ایمیل ناشرین در همان لیست درج شده است).
اشخاص حقوقی متقاضی دریافت مجوز “فعالیتهای فرهنگی دیجیتال” جهت دریافت اطلاعات لازم به اینجا مراجعه نمایند.

منوی “لیست متقاضیان سامانه قدیم “این امکان را می دهد که متقاضیان ثبت شده در سامانه قدیم این مرکز نام خود را جستجو نموده و به اطلاعات موجود اضافه نمایند و پس از بررسی و تایید نام توسط کارشناسان مرکز محصولات دارای مجوز خود را در منوی”لیست مجوزهای سامانه قدیم“ببینند.

در ادامه جهت دریافت هولوگرام برای آثار دارای مجوز به منوی “لیست هولوگرام” مراجعه نموده و “توضیحات بیشتر” راجهت اقدام مطالعه نمایید.

منوی “تغییر رمز عبور نماینده” جهت تغییر رمز عبور ورود به سامانه در نظر گرفته شده است.

نکته: در صورت فراموشی رمز عبور به صفحه اصلی مراجعه نموده و بر روی عبارت “یادآوری رمز عبور” کلیک نموده و با مطالعه متن راهنما اقدام نمایید.

منوی “ثبت نظرات،پیشنهادات و انتقادات” جهت ارسال نظرات متقاضیان محترم ارائه شده است. پس از درج نظرات خود دکمه”ارسال پیام“را جهت ارسال متن خود بزنید.

در خاتمه برای خروج، از فهرست سمت راست صفحه، “خروج از سیستم “را انتخاب نمایید.

گفتنی است که در تمامی صفحات سایت، دکمه آبی رنگ “راهنمایی” جهت هدایت روند تکمیل فرمها موجود می باشد.

 

نشر دیجیتال ایرسا

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://digitalirsa.ir/?p=1420
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد نحوه ثبت نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.