0
0

بهترین سایت های کتاب صوتی

2230 بازدید

بهترین سایت دانلود کتاب صوتی

کتاب خواندن و کسب اطلاعات در زمینه های مختلف آگاهی شما را بالاتر برده و باعث می شود با فکر بازتر و دید وسیع تری به مسائل اطراف تان بنگرید. در این صورت بهتر می توانید مسیرتان را در این زندگی شلوغ و پر از هیاهو پیدا کنید. اما غرق شدن در این زندگی شلوغ دیگر فرصتی برای کتاب خواندن برای شما باقی نگذاشته است؛ استفاده از کتاب صوتی رایگان یک راهکار مفید برای حل این مشکل است. استفاده از این روش جایگزین مناسبی برای روش های سنتی و کتاب های کاغذی بوده و هزینه کمتری برای شما دارد. حمل کتاب در مکان های گوناگون شاید سخت باشد، اما از طریق موبایل و یک هدفون، ساده تر می توانید در بهترین سایت های کتاب صوتی به دانلود داستان صوتی و دانلود رمان صوتی بپردازید و آن ها را گوش دهید.

شنیدن داستان ها و کتاب های مختلف شاید حتی جذاب تر از خواندن آن توسط خودتان باشد. بنابراین در شرایط مختلفی مانند پیاده روی، درون قطار، تاکسی، مترو، پیش از خواب و… به کتاب های صوتی گوش بدهید و اطلاعات خود را افزایش دهید. برخی از سایت های اینترنتی نسخه PDF کتاب ها را نیز تهیه کرده اند تا با هزینه کمتری آن ها را تهیه کنید.

سایت دانلود کتاب صوتی
سایت دانلود کتاب صوتی

کتاب صوتی چیست؟

فرایند تهیه کتاب های صوتی به ۲ روش صورت می گیرد:

 1. روخوانی
 2. نمایشنامه خوانی

در روش اول فقط یک نفر است که تمامی کتاب را برای شنونده می خواند و راویانی چون رویا تیموریان، نیما رئیسی، پیام دهکردی، مصطفی رحماندوست و… از جمله بهترین و خوش صداترین راویانی هستند که در زمینه تهیه کتاب های صوتی شناخته شده هستند. گوش دادن به این کتاب ها با صدای اشخاص معروف، قطعا لذت بخش تر است.

در روش دوم تعدادی روایت گر با همکاری یکدیگر کتابی را برای شنونده به صورت نمایشنامه خوانی اجرا می کنند. هر یک از افراد یکی از کاراکترهای داستان را انتخاب کرده و به جای آن صحبت می کنند. یکی از مزایای روش نمایشنامه خوانی این است که راویان، داستان را چندین بار خوانده اند و به آن تسلط دارند؛ به همین دلیل با احساساتی درست و یک فضاسازی مناسب متن کتاب را برای شما بازگو می کنند. در این صورت داستان به مدت طولانی تری در ذهن تان باقی می ماند.

سایت دانلود کتاب صوتی
سایت دانلود کتاب صوتی

مزایای استفاده از کتاب های صوتی

 1. هزینه کتاب های صوتی از کتاب های چاپی کمتر است و حتی برخی از آن ها را می توانید به صورت رایگان تهیه نمایید.
 2. با گوش دادن به کتاب های صوتی بیشتر مجذوب داستان و مطالب آن خواهید شد.
 3. با تصور کردن کاراکترهای کتاب و برقراری ارتباط ذهنی با آن ها، حس دیدن یک فیلم یا تماشای تلویزیون به شما دست خواهد داد.
 4. گوش دادن به کتاب های صوتی باعث می شود محتوا را بهتر و عمیق تر درک کنید.
 5. در حین گوش دادن به کتاب صوتی، تمامی جزییات را متوجه می شوید؛ در حالی که هنگام خواندن کتاب های چاپی ممکن است برخی صفحات را ناخواسته رد کنید.
 6. باعث می شود شنونده خوبی شوید.
 7. هنگامی که مشغول کارهای دیگری هستید و نمی توانید صفحات کتاب را ورق بزنید و بخوانید، استفاده از کتاب صوتی کارتان را راحت تر خواهد کرد.
 8. چشمان شما سالم تر می مانند و هنگام مطالعه نیازی به استفاده از عینک ندارید.
 9. گزینه خوبی برای افراد نابینا است.
 10. از زمان خود به بهترین شکل ممکن استفاده می کنید و همزمان با رسیدگی به کارهای روزمره کتاب نیز گوش می دهید.
 11. با گنجاندن کتاب های صوتی در برنامه خود، آمار مطالعه تان را بیشتر می کنید.
 12. به وسیله موبایل و یک هدفون می توانید در تاریکی شب نیز مطالعه کنید؛ بدون اینکه نیاز به روشنایی و ایجاد مزاحمت برای دیگران داشته باشید.
 13. کتاب های چاپی مستلزم قطع درختان زیادی هستند، اما کتاب های صوتی کاملا با محیط زیست سازگاراند.
 14. دسترسی به کتاب های صوتی ساده تر از کتاب های چاپی است.
 15. اگر تلفظ برخی کلمات را بلد نباشید با گوش دادن به کتاب های صوتی این مشکل نیز برطرف خواهد شد.
 16. استفاده از کتاب های صوتی برای کودکانی که هنوز خواندن و نوشتن را یاد نگرفته اند مفید است.
 17. اگر در مطالعه کردن کند هستید و مدت زمان زیادی طول می کشد تا یک کتاب را به اتمام برسانید، بهتر است از کتاب صوتی استفاده کنید.
 18. کتاب صوتی روش جدیدتری برای مطالعه است و می تواند شما را ترغیب به مطالعه کند.
 19. با وسایل متعددی مانند MP3 پلیر، آی پد، موبایل و… می توانید کتاب های صوتی را گوش دهید.
 20. گوش دادن به کتاب های صوتی شما را از استفاده بیش از حد تلویزیون، ماهواره و موبایل دور می کند. در نتیجه باعث می شود کار مفیدتری را انجام دهید.

مزایای کتاب صوتی نسبت به نسخه چاپی

همانگونه که در بالا به آن اشاره داشتیم تهیه کتاب صوتی می تواند به صورت رایگان و یا با هزینه کمتری نسبت به نسخه چاپی تهیه گردد. و مهمتر از آن این است که دانلود کتاب صوتی و گوش دادن به آن انسان را مجذوب خود می کند و حس تماشای تلویزیون بدون تصویر را دارد و اینجاست که می توانید از قوه تخیل خود استفاده کرده و تصویر را در ذهن خود ایجاد نمایید.

عواملی که در موقفیت یک کتاب صوتی موثر هستند

برای این که یک کتاب صوتی برای مخاطبان جذاب باشد باید چند ویژگی داشته باشد:

 • انتخاب یک کتاب خوب و پرمحتوا.
 • گویندگان و راویان معروف یا حرفه ای و خوش صدا.
 • انتخاب موزیک مناسب برای پس زمینه.
 • صحنه سازی درست.

در مقالات قبل بهترین سایت های دانلود موزیک ایران را به شما معرفی کردیم و این بار در معرفی بهترین سایت های ایران قصد داریم به تحلیل و معرفی بهترین سایت های دانلود کتاب صوتی ایران در سال ۹۸ بپردازیم.

بهترین سایت های دانلود کتاب صوتی
بهترین سایت های دانلود کتاب صوتی

ایران صدا نخستین رادیو اینترنتی رسمی و بهترین سایت کتاب صوتی ایران است که فعالیت های خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز نموده. سایت ایران صدا یکی از کامل ترین منابع کتاب های صوتی کشور است و به تازگی پایگاه کتاب گویا را که در زمینه تهیه و دانلود کتاب صوتی است راه اندازی کرده و در حال حاظر بیش از ۱۸۰۰ کتاب صوتی شامل کتاب های نمایشی و روایی در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. این وب سایت دارای پایگاه های دیگری همچون کودک، قرآن، موسیقی، دعا و نغمه های مذهبی و سخنرانی مذهبی می باشد.

ایران صدا دارای اپلیکیشن در نسخه های اندروید و آیفون می باشد.

بهترین سایت های دانلود کتاب صوتی
بهترین سایت های دانلود کتاب صوتی
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، رومانی، ایالات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، ادسیما، سایت سازمان صدا و سیما، رادیو گفتگو، رادیو اربعین.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %۴۲.۱.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: ۷.۰۰.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: ۷:۲۵.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: رادیو جوان، رادیو ایران، ایران صدا، رادیو ورزش، رادیو آوا.

امکانات سایت کتاب صوتی کتاب گویا (ایران صدا)

 • پایگاه کتاب گویا (پخش آنلاین و دریافت رایگان کتاب گویا، قابل دسترس در نسخه‌های وب و اپلیکیشن تلفن همراه).
 • پایگاه موسیقی (ده ها هزار قطعه موسیقی فاخر ایرانی، پخش قطعات موسیقی در ژانرهای گوناگون، صفحات اختصاصی هنرمندان بزرگ موسیقی و …).
 • پایگاه قرآن (تلاوت های ماندگار قاریان بزرگ جهان اسلام، ترجمه فارسی گویای قرآن (صوتی)، ترتیل های جزء خوانی دلنشین و…).
 • پایگاه مداحی و نغمه های مذهبی (مجموعه متنوعی از مداحی ها و روضه ها، دسترسی به دعاها، مناجات و زیارات معروف، دسترسی به متن روضه ها، مداحی ها، زیارات و مناجات ها و…).
 • پایگاه سخنرانی (طبقه بندی سخنرانی ها به تفکیک موضوع و سخنران، دسترسی به سلسله سخنرانی ها و دروس سخنرانان برجسته حوزه).
 • دسته بندی پخش زنده، رادیو استانی، رادیو نما.

این سایت با کلمه کلیدی “دانلود کتاب صوتی” پنجمین سایت جستجو گوگل می باشد.

بهترین سایت کتاب صوتی رایگان
بهترین سایت کتاب صوتی رایگان

کتابراه بهترین سایت کتاب صوتی رایگان ایران است که فعالیت های خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرده و در حال حاضر بیش از ۲۲۰۰ کتاب صوتی را در دسترس کاربران قرار داده است. این سایت از مراجع قانونی برای دانلود کتاب های صوتی است که از طریق تلفن همراه هوشمند، کامپیوتر و تبلت می توانید به خرید کتاب های الکترونیکی بپردازید. کتابراه زمینه را برای مطالعه در هر شرایطی فراهم کرده و همیشه و همه جا به کتابخانه خود دسترسی خواهید داشت تا هرگاه موقعیت را مناسب دیدید به مطالعه بپردازید.
در کتابراه برای تمامی سنین و سلیقه ها کتاب های تاریخی، داستانی، علمی و…  قرار گرفته شده، با این که برخی از کتاب ها را باید خریداری کنید، اما کتاب های صوتی رایگان فراوانی نیز برای دانلود وجود دارند.
نشر کتاب های الکترونیکی و صوتی توسط کتاب راه باعث شده هزینه های تهیه و خرید کتاب کاهش یابد و دسترسی به کتاب های گوناگون به راحتی امکان پذیر باشد. این اقدام در توسعه فرهنگ کتاب خوانی گام موثری بوده است.

کتاب راه دارای اپلیکیشن در نسخه های اندروید، آیفون و ویندوز می باشد.

بهترین سایت کتاب صوتی رایگان
بهترین سایت کتاب صوتی رایگان
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایالات متحده امریکا، افغانستان.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، کتاب سبز، فیدیبو، طاقچه، نوار.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %۳۶.۲.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: ۴.۵۷.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: ۷:۴۴.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: کتابراه، دانلود کتاب، اثر مرکب، کتاب صوتی، کتاب.

امکانات سایت کتاب صوتی کتابراه

 • دسته بندی ناشران، پدید آورندگان.
 • دسته بندی کتاب‌های رایگان، کتاب صوتی، پادکست.
 • موضوعات ( ادبیات، داستان و رمان، روانشناسی، اقتصاد و مدیریت، کامپیوتر، آموزش زبان، کودک و نوجوان، مجله، درسی و کمک آموزشی).
 • تب تازه های برگزیده و تب تازه های صوتی.
 • تب کتاب های پرفروش و کتاب های صوتی پرفروش.
 • تب تازه ها و تخفیف های ویژه روز.
 • تب کتاب هایی که باید پیش از ۳۰ سالگی خواند.
 • تب کتاب هایی که پیش از مرگ باید خواند.

این سایت با کلمه کلیدی “دانلود کتاب صوتی” دومین سایت جستجو گوگل می باشد.

بهترین سایت کتاب صوتی
بهترین سایت کتاب صوتی

بزرگترین سایت کتاب صوتی که از طریق آن می توانید نسبت به خرید کتاب های الکترونیکی و همچنین دانلود کتاب صوتی رایگان اقدام نمایید، فیدیبو است. این سایت بهترین سایت دانلود کتاب صوتی است که فعالیت های خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرده و تا به امروز بیش از ۳۷ هزار کتاب الکترونیکی و صوتی را در سایت برای علاقه مندان قرار داده است. فیدیبو طیف وسیعی از کاربران با سلایق گوناگون را از خرید کتاب های چاپی بی نیاز کرده است. مجلات و کتاب های مختلفی در این سامانه فراهم شده تا با خرید آن ها علاوه بر افزایش اطلاعات، یک محیط مناسب برای برقراری ارتباط میان اهالی کتاب فراهم کرده باشد. همکاری با کتاب گویا، نشر نون و… باعث شد فیدیبو به موفقیت بیشتری در زمینه تولید کتاب های صوتی برسد. تیم پشتیبانی فیدیبو پس از خرید کتاب شما را تنها نخواهند گذاشت و پاسخگوی سوالاتتان خواهند بود.

اپلیکیشن فیدیبو نیز امکانات خاصی از جمله ایجاد کتابخانه شخصی فراهم کرده اند تا کتاب های خود را در آن نگهداری کنید. استفاده از این اپلیکیشن برای کتاب های رایگان نیاز به ثبت نام ندارد. اگر قصد دارید کتاب های خاصی را خریداری کنید، باید در سایت یا اپلیکیشن ثبت نام کرده باشید؛ در غیر این صورت نمی توانید نسخه کامل کتاب ها را مشاهده نمایید و صرفا قادر به نظر گذاشتن و بازدید از فروشگاه سایت و بازدید کتاب های نمونه هستید. بنابراین برای دانلود ورژن کامل کتاب ها باید اپلیکیشن فیدیبو را نصب کنید.

فیدیبو به دنبال آن است که کتاب ها و مجلات محبوب جهان را که به زبان های دیگر تالیف شده اند به مجموعه خود بی افزاید و با بهره گیری از نخبه های ایرانی و شرکت های معروف نشر الکترونیک در قاره اروپا به اهداف خود جامه عمل بپوشاند. افتتاح دفاتر پشتیبانی در برخی از کشورهای جهان مانند مورسیا در اسپانیا، بیروت در لبنان و تهران پایتخت ایران، شعار فیدیبو “مطالعه آزاد برای همه، همه وقت، همه جا” را به زودی محقق خواهد کرد.

سایت فیدیبو دارای اپلیکیشن در نسخه های اندروید، آیفون و ویندوز می باشد.

بهترین سایت کتاب صوتی
بهترین سایت کتاب صوتی
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایالات متحده امریکا، افغانستان.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، دیجی کالا، کتابراه، شاپرک، طاقچه.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %۴۷.۰.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: ۳.۵۲.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: ۳:۳۹.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: فیدیبو، کتاب صوتی، fidibo، دانلود کتاب، کتاب ملت عشق.

امکانات سایت کتاب صوتی فیدیبو

 • دسته بندی داستان و رمان، زندگی‌نامه، سفرنامه و خاطرات.
 • دسته بندی کتاب های دانشگاهی، کتاب های آموزشی،کتاب های نوجوان، کتاب های کودک.
 • دسته بندی کتاب های رایگان.
 • دسته بندی کتاب های تاریخ.
 • دسته بندی کتاب های سبک زندگی.
 • دسته بندی کتاب تبلیغات و بازاریابی.
 • تب پرفروش ترین ها.
 • تب تازه‌های فیدیبو.
 • تب تازه‌های صوتی.

این سایت با کلمه کلیدی “دانلود کتاب صوتی” اولین سایت جستجو گوگل می باشد.

بهترین سایت دانلود کتاب صوتی رایگان
بهترین سایت دانلود کتاب صوتی رایگان

وجود بیش از ۱۰ هزار کتاب رایگان مختلف در مجموعه کتاب سبز باعث شده تا این سامانه بهترین سایت دانلود کتاب صوتی رایگان در ایران شناخته شود. کتاب سبز فعالیت های خود را به صورت حرفه ای از سال ۱۳۹۲ آغاز کرده است و در حال حاضر انواع کتاب های صوتی رایگان و مختلف مانند رمان، علمی، دانشگاهی، تاریخی، روانشناسی، کامپیوتر، کتب صوتی و… را به راحتی در اختیار کاربران قرار داده است. کتاب های موجود در این سایت با دو فرمت MP3 و PDF وجود دارند و حق مولف نیز برای دانلود رایگان کتاب ها کاملا در نظر گرفته شده است. بنابراین مولفین محترم می توانند آثار خود را برای انتشار یافتن در سایت کتاب سبز ارسال کنند.
هدف سایت فرهنگی کتاب سبز فراهم کردن دسترسی ساده تر علاقمندان به کتاب های صوتی و مقالات گوناگون می باشد. با این که تنوع کتاب ها در این سایت نسبت به برخی سایت های دیگر کمتر است، اما تعدادی از کتاب های معروف ایرانی را در قالب کتاب صوتی می توانید در آن پیدا کنید.

کتاب سبز دارای اپلیکیشن در نسخه اندروید می باشد.

بهترین سایت دانلود کتاب صوتی رایگان
بهترین سایت دانلود کتاب صوتی رایگان
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، افغانستان، ایالات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، کتاب راه، تک کتاب، فرادرس، کتابناک.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %۴۰.۱.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: ۳.۸.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: ۳:۳۱.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: کتاب سبز، دانلود کتاب، کتاب صوتی، کتاب، دانلود رمان.

امکانات سایت کتاب صوتی کتاب سبز

 • دسته بندی ادبیات (داستان، رمان، شعر، شعر نو، طنز، کمیک، نثر ادبی، زندگینامه و سفرنامه، نمایشنامه و فیلمنامه و…)
 • دسته بندی علوم (اقتصادی، اندیشه و مذهب، پزشکی، تاریخی، روانشناسی، درسی و دانشجویی و…)
 • دسته بندی کامپیوتر (اینترنت، آموزش و ترفند، امنیت، برنامه نویسی، تجارت الکترونیک، سخت افزار، طراحی وب سایت و…)
 • دسته بندی مهندسی (طراحی صنعتی، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و…)
 • دسته بندی عمومی (بزرگان و مشاهیر، آشپزی، زیبایی، سلامت و تغذیه، کودک و نوجوان، موسیقی، ورزشی، هنری و…)
 • دسته بندی مجله (مجله کامپیوتر، مجله موبایل، مجله بازی، مجله سرگرمی، مجله اقتصادی، مجله ورزشی، مجله آموزشی و…)
 • دسته بندی کتاب صوتی (شعر و ادبیات، داستان و رمان، روانشناسی و موفقیت، تاریخی و اجتماعی، مدیریت و تجارت، کودک و نوجوان)
 • تب تازه ها، داغ ترین ها.

این سایت با کلمه کلیدی “دانلود کتاب صوتی” ششمین سایت جستجو گوگل می باشد.

بهترین سایت دانلود کتاب صوتی
بهترین سایت دانلود کتاب صوتی

طاقچه یکی از بهترین سایت های دانلود کتاب صوتی در کشور است که فعالیت های خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده است. سایت دانلود کتاب صوتی طاقچه یکی از فروشگاه هایی است که به صورت قانونی تعداد زیادی از کتاب ها، مجلات و روزنامه ها را به صورت PDF و صوتی با رعایت حقوق ناشران در سایت و اپلیکیشن خود منتشر کرده است.

سایت طاقچه دارای اپلیکیشن در نسخه های اندروید و آیفون می باشد.

بهترین سایت دانلود کتاب صوتی
بهترین سایت دانلود کتاب صوتی
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایالات متحده امریکا، افغانستان.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، کتاب راه، طاقچه آی آر، فیدیبو، دیجی کالا.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %۴۴.۸.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: ۳.۳.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: ۳:۲۵.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: طاقچه، کتاب انسان خردمند، پنل ناشران طاقچه، کتاب صوتی، taaghche.

امکانات سایت کتاب صوتی طاقچه

 • دسته بندی جشنواره‌ های طاقچه.
 • دسته بندی پرفروش‌ ها.
 • دسته بندی کتاب صوتی.
 • دسته بندی خلاصه رمان.
 • دسته بندی پدیدآورندگان برگزیده.
 • دسته بندی ناشران.
 • دسته بندی موضوعات (ادبیات، داستان و رمان، درسی و کمک‌ درسی، دفاع مقدس، روان‌ شناسی و موفقیت، زبان خارجی و…).
 • تب تازه ها و داغ ترین های صوتی.
 • تب احساسات خود را بشناسیم.
 • تب پرفروش ترین های فصل.
 • تب با کتاب ها به دور دنیا سفر کنیم.
 • تب ۱۰۰ ترجمه پرفروش در طاقچه.

منبع: https://virgool.io/

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://digitalirsa.ir/?p=1437
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین سایت های کتاب صوتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.